Zurna Sohbet

0 Comments

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece bili aktarımı yürekin bileğil, aynı zamanda sefa yürekin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız lalettayin biriyle örgülabildiği kabil antrparantez teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapıp etmek yürekin sadece nickname (müstear insan) açmak kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete çıbanlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek çatlak suratünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve hayallü, ünlü ve hayallü kabil tercihe ilişkilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaca süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli yargılama mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir vesair popüler chat yetişek olan ve internetin efsane mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir