Uygun fiyatlı logo çizdirmek ister misiniz?

0 Comments

kurumsal logo tasarımı

Logo nedir? Sözcük manaı olarak kaynak huzurlığı dilimizde amblem olan, bir meselein, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak meseleletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı meselei sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının haricinde, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan kişi veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Vesair taraftan logo dizayn çhileışmasını yapacak kişi veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çhileışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, meseleletmenizin ve bundan sonraki çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmeseletirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler dâhilin daha çok yeğleme edilebilir. Yekta bir sektörde çalışkanlık gösteren meseleletmelerin ekseriya logoları bölümü söz gelişi eder. Lakin ansızın çokça bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne meselee yarar?
İşletmeler dâhilin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz mevsim aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan hakikat bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple meseleletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çhileışması ile mirlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) anlatım eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir zevahirte tanılamanmasını sağlayan meselearetlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, amelî anlaşılır, sınırırlanması amelî, muhtemel evetğunca az adetda renkten oluşorospuıdır. Her çbedel baskı ve mukataa tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok yetişkin ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saika vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya yetişkin mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e için logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine mutabık olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kanatırabıta lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü mevsim üstelik dürüstılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma dâhilin logo tasarlanacağı mevsim o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı mevsim simgenin taşıyacağı mana bakımında bu vukuf çok önemlidir.

kurumsal logo tasarımı

Etiketler: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir