Ümit Kalko

0 Comments

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Itibar Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum kayranında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar terbiye sektöründe ev olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çkızılışmalar yürüten KALKO, birbir hayli futbol, basket abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kenarı esna Türkiye’nin en muhteşem özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda önem almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı birbir hayli dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir