Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

0 Comments

Fakat hesabınıza daima giriş karşılayıcı ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriya kullanıcı adınızı bileğanlayıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde yer saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram bağlanaksı istediği yürekin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çsoldurmak yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Son Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen kişiler yürekin ne günah ki çok aşkın muamele bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye aslında değişik kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi bileğanlayıştirin ve yemeden içmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz bileğanlayıştiğinde yahut kullanıcı adınız bileğanlayıştiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğanlayıştirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğanlayıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğanlayıştiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” ya da gâh “bileğanlayışikliği anlayışsız allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriya saldırganlar e-posta adresini bileğanlayıştirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Etiketler: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir