Official

0 Comments

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” mealına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet teamüllerinde kullanılırdı.

Midi Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak derunin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli teamüllerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda bulunan herhangi bir kişiyi tanımlamak derunin kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tanımlamak derunin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi yahut mezun bir konumda bulunan herhangi bir kişiyi tanımlamak derunin kullanılmaya kellelamıştır.

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir