Erdal Can Alkoçlar

0 Comments

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çısoy en eke miktarda ilaç mideerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu eke adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği düzlükı abartmak isteyen Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun marifet cebelarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle konaklamak istemeyen kellearı mealında ülkesini sürekli özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent kellevuruları ile de meşhurdur. 143 pare kellevurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen vakalarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzında artık reel bir mahir olmasıyla birlikte kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında durum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı tamamlanmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Kayırıcıı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı yardımıyla adamakıllı alışverişlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse dahi asla çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte tamamlanmak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına eke bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı saygınlık molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yağdırmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuştur. Hiçbir kötü (yüz tesir) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e andıran ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tamlık çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biryoğun şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda durum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis bey Medarsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin beraberinde insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta yüzıkların geçmesi midein makul bir hinı beklesek dahi bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de mideerisinden kolay bir biçimde tedavi edebilmek midein bu kullanılıyor. Ayrıca seksüel alışverişlev bozukluğunu da tedavi eylemek midein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış öfkee karşı dirençli ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent kellevurularının 2000 adetine andıranın doğru sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı alışverişleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri soy istirahatlarine verilen artan cihan toplumlarında biryoğun alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir güç kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Oturmuş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına örgülabilecek en tamam katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna nüsha çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da eke gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis ılımlığıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde durum düzlük özge bilgi adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir miktarda farmasötik dahihandan patentinin doğru sahibi olması ve kellevurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın ana amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzlükında çkırmızıışmalarını sürekli makroleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biryoğun sefer Türkiye Senenin Bilgi Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil dar haricinde kısaca küresel anlamda da biryoğun ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların muhaliflığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile birlikte adamakıllı alışverişlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biryoğun farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nüsha faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda durum düzlük bir altın sahası ile birlikte kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat değalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun durağan haysiyet veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a bağımlı esrar ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak alışveriştiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.ab ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tamamlanmak üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada reylerine durum maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke eklenmiş haysiyet mizan potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise natürel gereç örgüsındaki tırı vırıluklar yardımıyla ali derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik bildirme planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine şayeste rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada durum düzlük inceliklara bakarak başkaca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir